Telefon: +420 608 265 978

  Email: info@prefaservis.cz          

Použití: Ocelové bočnice jsou upínané k ocelové ploše permanentními magnety a používají se pro výrobu plošných prvků různých rozměrů a výšek na ocelových formopodložkách nebo sklopných stolech. Jejich snadná aplikace výrazně usnadňuje a zrychluje sestavení formy.

Používané magnety disponují vysokou upínací silou a to až 2500 kg, což umožňuje zaformovat dílec až 300 mm vysoký. Spodní hranice je omezena výškou 100 mm z důvodu prostoru pro zabudování permanentního magnetu. Dodává se sada různých délek, pomocí kterých lze sestavit tvar požadovaný zákazníkem.

Provedení:
Bočnice se vyrábějí ve dvou variantách, buď jako celokovové s ocelovou vytvářecí plochou nebo s plechem s otvory pro montáž překližky. Obě varianty jsou osazeny permanentními magnety, jejichž počet je dán délkou a výškou bočnice. Upnutí bočnice k podložce se provádí pouhým sešlápnutím upínacího trnu. Pro uvolnění se trn pomocí páky vytáhne. Tato páka je samozřejmě součástí dodávky.

1)  Varianta s oboustrannou ocelovou vytvářecí plochou, těsněním a případně i sražením 10x45° je vhodná pro výrobu většího množství prvku o konstantní výšce. Vyrábí se v různých délkách a jednotlivé kusy lze vzájemně sešroubovat a docílit tak požadované délky i šířky sestavované formy.

Technické parametry:
Délka bočnice:  0,5 - 8 m
- propojovací díly bez magnetu:  0,1 - 0,5 m
Výška bočnice min./max.:  0,1 / 0,3 m

2) Varianta s plechem s otvory pro osazení překližkou je vhodná pro výrobu plošných dílců, kde výška prvku není vždy stejná, ale kolísá v jistém rozmezí. Pro toto rozmezí je bočnice vždy navržena, např. 200 - 250 mm. Nižší výška je základní a po přišroubování nástavce je možno vyrábět i prvek vyšší.

Technické parametry:
Délka bočnice:  0,5 - 8 m
Výška bočnice min. / max.:  0,1 / 0,3 m
Technické parametry obou variant bočnic lze měnit dle požadavků zákazníka.