Telefon: +420 608 265 978

  Email: info@prefaservis.cz          

Použití: Forma slouží na výrobu předem předepjatých nosníků tvaru "T" pro silniční, dálniční a železniční mosty. Nosník délky až 33m tvoří svislá stojina, která je nahoře ukončena konzolovitě vyloženými rameny tzv. křídly.

Sklon křídel je možné přizpůsobit příčnému sklonu vozovky a to až +/- 4 , čímž se šetři pracnost a materiál na výstavbu. Další využití nosníků je v zakrytí hloubených tunelů, stanic metra a jiných podzemních konstrukcí.

Provedení:
Forma je dodávána v modulových délkách a je tvořena základovým rámem, jednou bočnicí pevnou a jednou posuvnou. Pevná bočnice je přivařena k základovému rámu a na její zadní stěně jsou desky pro upevnění vibrátorů (3 ks na každém modulu). Posuvná bočnice je obdobné konstrukce jako pevná (včetně desek pro vibrátory), ale na spodním rámu je uložena pomocí rolen, které usnadňují posun bočnice a zároveň i změnu šířky stojiny vyráběného prvku. Posun bočnice zajišťují páky s opěrnými zarážkami. Stálý přítlak bočnice k podlaze zajišťují spínací tyč s maticí, která přitahuje páku posuvu. Na bočnicích jsou kyvné uložená křídla, která umožňují sklon v rozsahu + 4°. Naklápění křídel zajišťují pohybové šrouby. Bočnice i křídla jsou potaženy vytvářecím plechem. Výška stojiny se reguluje podkládáním podlah. V případě, že zápory nejsou dostatečně dimenzovány pro potřebnou výšku předpínacích lan, existuje varianta se spouštěnými křídly. U tohoto provedení není provedeno potažení plechem, ale povrch vytváří překližka. K formě se obvykle dodá sada ocelových podlah pro nejčastěji vyráběnou šířku vyráběných dílců, tj. např. 400 mm. K formě jsme zároveň schopni navrhnout a dodat kompletní zařízení pro předpínání, tj. zápory, příčníky, pomocné OK včetně dodávky předpínací veškeré hydrauliky a permanentních magnetů. Součástí dodávky je i montáž.

Technické parametry:
Délka modulu:  6 m
Počet modulů:  dle požadavku
Výška nosníku - proměnná min. / max:  800 /1600 mm
Šířka stojiny min. / max.:  neomez. /650 mm
Šířka nosníku přes křídla:  1980 mm
Sklon křídla nosníku:  +/- 4°

Technické parametry je možno měnit dle požadavků zákazníka.