Telefon: +420 608 265 978

  Email: info@prefaservis.cz          

Použití: Tato univerzální forma se používá na výrobu nepředepjatých nebo předem předepjatých střešních vazníků ve tvaru "T", případně po úpravě formy na výrobu plošných prvků. Konstrukce této formy umožňuje rychlou přestavbu na jiný prvek.

Toto je umožněno hlavně díky použití výsuvných a zároveň naklápěcích ocelových segmentů hlav, takže při změně prvku se pouze hlavy nastaví do požadované polohy. Forma tedy umožňuje nastavit požadovanou šířku hlavy, sklon hlavy, délku a výšku vazníku. U vazníků s měkkou výztuží je možno nadvýšit ocelovou podlahu. Do drážek v ocelové hlavě se zasune překližka, která má lichoběžníkový tvar dle sklonu. Systém odsuvných bočnic rovněž umožňuje nastavovat různou tloušťku stojiny. S formou se dodávají i ocelové podlahy v požadované šíře. Ve formě je možné vyrábět i dva prvky za sebou, což je umožněno dělením ocelových hlav na moduly.

Provedení:
Forma je dodávána v modulových délkách a skládá se z základového rámu, který je kotven k podlaze. Na něm jsou uloženy 2 posuvné bočnice a jedna středová, která je k rámu šroubovaná. Pohyb posuvných bočnic je pomocí pákového mechanizmu. Bočnice se spínají v pracovní poloze pomocí šroubů nad dílcem. Na stojinách bočnice jsou ve svislém směru navařeny C profily pro svislý posun naklápěcích hlav. Držáky hlav zároveň umožňují jejich naklopení na požadovaný sklon a částečný vodorovný posun umožňující napojení hlav při jejich naklopení. Svislý posun hlav se provádí pomocí závitových tyčí. Spodní držáky jsou vedeny ve shodných C profilech jako ocelové hlavy a slouží ke kotvení hranolů, na které se montuje překližka. Bočnice je možno spojit a odformovávat v celé délce najednou, případně po modulech, když se vyrábí 2 prvky najednou. Středová bočnice je podobného provedení, přišroubovaná k rámu formy, s betonovací lávkou. S formou jsou dodány 2 sady ocelových podlah pro šířku prvku 180 a 160 mm. Podlahy jsou osazeny plastovým těsněním, které současně vytváří sražení hran 10x45°. Jsou vyrobené v délkách jednoho modulu (6,4 m) a propojeny na celkovou délku s tím, že je umožněno zlamování podlah v místě propojení a tím příslušné nastavení výšky a sklonu spodní hrany vazníku. Podlahy budou do správného sklonu podkládány dřevěnými trámy, které nejsou součástí dodávky. Formu lze doplnit o vložky vytvářející spodní hlavu vazníku a tudíž vyrábět prvky průřezu "I".

Technické parametry:
Délka modulu: 6,4 m
Počet modulů: dle požadavku
Tloušťka stojiny: 160 / 180 mm
Max. výška vazníku ve špici: 1900 mm
Šířka hlavy min./max.: 350 / 500 mm
Výška hlavy min. / max. + 50 mm úkos: 200 / 400 mm
Sklon horní plochy vazníku: libovolný

Technické parametry je možno měnit dle požadavků zákazníka.