Telefon: +420 608 265 978

  Email: info@prefaservis.cz          

Použití: Forma je určena na výrobu železobetonových tyčových prvků eventuálně plošných prvků při vyjmutí středové bočnice. Sloupy lze vyrábět hladké, ale i s konzolami i do všech čtyř stran. Forma umožňuje vyrábět také průvlaky, vazníky apod., vše menších rozměrů, tj. do výšky cca 600-800 mm.

Provedení:
Formu dodáváme v provedení jednoduchém nebo jako dvojče. Dále uvedená textace popisuje formu dvojitou. Forma je tvořena základním rámem, na kterém jsou umístěny dvě krajní odsuvné bočnice a jedna pevná středová s možností demontáže. Na bočnicích jsou přišroubovány opěrné rámy, na středové bočnici tvaru obdélníkového a na krajních tvaru trojúhelníkového. Pro výrobu sloupů s konzolami se opěrný rám v místě konzoly odšroubuje a ve vzniklém prostoru se vytvaruje konzola z překližky.

Forma se dodává v modulových délkách 6,4 m s možností polovičního dělení modulu. Délku formy, tj. počet modulů lze volit libovolně dle požadavku zákazníka. Odsouvání krajních bočnic je prováděno mechanicky pákovým mechanismem s otočnou kulisou, která umožňuje po otočení zavírání formy proti podlaze. Zavřené bočnice jsou v této poloze jištěny řetízkem mezi pákou a odsuvným rámem. K formám lze dodat ocelové podlahy osazené plastovým těsněním se sražením 10x45°, které jsou uloženy na rámu formy a nebo na držácích, které umožňují zvedání podlah jeřábem.

Vyložení formy překližkou na opěrné rámy a nebo přes hranoly provádí zákazník. Při výrobě tyčových dílců bez konzol a nebo s konzolami v pevné poloze lze překližky nahradit ocelovým plechem. Betonová směs je ve formě zhutňována ponornými vibrátory nebo se použije BS samozhutnitelná. Součástí dodávky je doprava, montáž, seřízení formy a zaškolení obsluhy.

Technické parametry:
Délka jedné sekce: 6,4 m
Počet modulů: dle požadavku
Max. šířka sekce při rozevření: cca. 4 m
Šířka prvku: max. 500 mm
Výška prvku: max. 800 mm

Technické parametry je možno měnit dle požadavků zákazníka.