Telefon: +420 608 265 978

  Email: info@prefaservis.cz          

Použití: Forma je určena pro výrobu železobetonových tyčových prvků, eventuálně plošných prvků při vyjmutí středové bočnice. Sloupy lze vyrábět hladké, ale i s konzolami do všech čtyř stran. Forma umožňuje vyrábět také průvlaky, vazníky apod.

Provedení:
Forma je tvořena základním rámem, na kterém jsou umístěné dvě krajní odsuvné bočnice a jedna pevná středová s možností demontáže. Na bočnicích jsou posuvně šroubovány opěrné rámy s nástavci a spínacími konzolami včetně spínacích tyčí. Posuvně uložené opěrné rámy na bočnicích umožňují vyformovat konzoly odsunutím těchto opěrných rámů mimo polohu konzoly. Je také možné při výrobě vysokých dílců (1200 mm) zhustit opěrné rámy zmenšením standardní nastavené rozteče 400 mm.

Forma se dodává v modulových délkách 6,4 m s možností polovičního dělení modulu. Délku formy, tj. počet modulů lze volit libovolně dle požadavku zákazníka. Odsouvání krajních bočnic je prováděno mechanicky (ozubenými hřebeny a pastorky) po modulech nebo lze odsuny propojit a odsunout bočnice v celých délkách formy. Zavřené bočnice jsou jištěny v této poloze stavitelnými kameny.

Odsouvání dle požadavku zákazníka lze provádět i hydraulicky z ovládacího panelu nebo ovládáním dálkovým. K formám lze dodat ocelové podlahy osazené plastovým těsněním se o sražením 10 x 45°. Podlahy jsou uloženy na rámu formy a nebo na držácích, které umožňují zvedání podlah jeřábem. Vyložení formy překližkou na opěrné rámy a nebo přes hranoly provádí zákazník. Při výrobě tyčových dílců bez konzol a nebo s konzolami v pevné poloze lze překližky nahradit ocelovým plechem.

Betonová směs je ve formě zhutňována ponornými vibrátory nebo se použije samozhutnitelná BS. Při požadavku zákazníka lze formu uložit silenblocích a vibraci BS provádět příložnými vysokofrekvenčními vibrátory. Součástí dodávky je doprava, montáž, seřízení formy a zaškolení obsluhy.

Technické parametry:
Délka jednoho modulu:  6,4 m
Počet modulů:  dle požadavku
Max. šířka sekce při rozevření:  cca. 4,5 m
Šířka prvku:  max. 1000 mm
Výška prvku:  max. 1200 mm
Výška prvku bez nástavce:  max. 800 mm

Technické parametry je možno měnit dle požadavků zákazníka.