Telefon: +420 608 265 978

  Email: info@prefaservis.cz          

Použití: Šachtová dna jsou určena k výstavbě vodotěsných šachet pro podzemní stoky a kanalizační řady kruhových profilů, včetně možnosti napojení kanalizačních přípojek. Formy se vyrábějí pro světlosti DN 1000 a DN 1200 s prostupy od DN 150 až po DN 600 podle velikosti šachty.

Šachty slouží zejména k zavzdušnění, odvětrání, údržbě, čištění a kontrole, dále pro svedení kanalizačních potrubí do jednoho směru, pro změnu směru potrubí, pro změnu sklonu a průřezů potrubí. Výhoda použití betonových prefabrikátů spočívá ve zkrácení doby výstavby proti monolitickým šachtám, v garanci kvality dílce a díky integrovanému těsnění i jejich vynikající těsnosti. Tvar dříku šachtového dna, hrdel pro trouby a tloušťky stěn a den odpovídají dříve platné rozměrové normě DIN 4034.1, resp. DIN 4034.2.
Díky použití polosuché betonové směsi se dosahuje vysoké produktivity, tj. cca. 25 výrobků za směnu bez nutnosti investic do velkých a drahých vibrolisovacích zařízení.

Provedení:
Celá technologie se skládá z formy a vibračního stolu, díky němuž dochází k zhutnění polosuché směsi. U větší formy se používá i vibrace příložná. Vlastní forma umožňuje výrobu šachtového dna z polosuché betonové směsi a skládá se z vnějšího pláště, kónického jádra, podlahy, držáků a vložek prostupů. Vložky prostupů se zavěšují na plášť. Dle požadavku zákazníka jsou dodávány prostupové vložky o požadovaných průměrech pro roury betonové, laminátové, kameninové těsněné gumou a polyuretanem, roury z PVC hladké a korugované.
Formy jsou dodávány včetně vahadla, které slouží k manipulaci formou s výrobkem uvnitř nebo bez něj. Otáčení na vahadle je řešeno jako manuální.
K formám v případě potřeby dodáváme také sadu příložných vysokofrekvenčních vibrátorů s elektronickým frekvenčním měničem.

Technické parametry:
Světlost DN:  1000 / 1200 mm
Výška max.:  1000 mm
Prostupy DN:  150 - 400 / 150 - 600 mm

Technické parametry je možno měnit dle požadavků zákazníka.